"Nasze matki, nasi ojcowie": Kontrowersje wokół serialu

2013-04-16 09:35:00 12 opinii

Poprzednie Następne "Nasze matki, nasi ojcowie": Kontrowersje wokół serialu ( źródło: ZDF )

''To niebezpieczne dzieło''

Kilka dni temu w niemieckiej telewizji zaprezentowano nową wojenną serię, która swoim rozmachem miała dorównywać amerykańskim hitom. Szybko pojawiły się głosy krytyki, które nie zostawiły na produkcji suchej nitki.

- W weekend przed emisją serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" rozległ się w Niemczech kategoryczny nakaz oglądania. Wszystkie wiodące media, zgodnie jak nigdy, wezwały moich rodaków do obejrzenia trzyczęściowej produkcji telewizji ZDF. Mówiono, że nigdy wcześniej telewizja niemiecka nie znalazła się na tak wysokim, wręcz amerykańskim poziomie, a ponadto po raz pierwszy zajęła się winą Niemców w czasie II wojny światowej. To oczywista bzdura! – pisze Peter Huth, redaktor naczelny dziennika "B.Z." z Berlina.

Wytknął on także twórcom produkcji liczne niedociągnięcia. Łącznie z tym, w jak złym świetle zaprezentowano w nim Polaków. Co wzbudziło tyle kontrowersji? Oto, co napisał o serialu dziennikarz.
Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:


efakt

Nasze matki, nasi ojcowie Skocz do serialu:
Nasze matki, nasi ojcowie

oceń
4
1
Podziel się

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: +4 [6]
~Danny [2013-04-16 12:34]

A polski rzad ,,milosci,, Tuska jak zwykle sie ,,zwinal,, i uciekl pod lozko....WSZYSCY nas obrazaja,nie wspominajac Smolenska,a nasz ,,wielki,, rzad bez honoru NIC nie robi....NIC...A lemingi i tak glosuja na usmiechniete buzki,ktore NIC nie robia,tylko z WAS sie smieja....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -3 [3]
~truchal [2013-04-16 13:02]

Polacy w czasie wojny nie byli święci. W ostatnim czasie dużo się o tym mówi, bo ludzie stali się odważniejsi. I to dobrze, bo historia ma różne oblicza i nie koniecznie trzeba się z nimi zgadzać. Nie zmienia to jednak faktu, że to nie my zaczęliśmy to piekło!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +3 [3]
~Atom [2013-04-16 13:22]

Tylko w Polsce za pomoc Żydom groziła kara śmierci z uwagi na masowość tego problemu, z kórym Niemcy nie mogli sobie poradzić !! W Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii "sąsiedzi" nie mieli żadnych hamulców aby wydać Żydów okupantom ! Tylko Polska nie zapłaciła "haraczu" żydowskim szantażystom z "Przedsiębiorstwa holocaust", dlatego już Prezydentowi Kaczyńskiemu powiedzieli, że "będziemy tak długo was opluskiwać, szkalować i oczerniać aż w końcu zapłacicie" !! I stąd te wszystkie "pomyłki" w gazetach o "polskich obozach koncentracyjnych" za które nie ma sądu ani kary dla oszczerców.W Polsce 150 000 ludzi zginęło za pomoc Żydom. Ta krew woła o pomstę do Nieba.... Mój dziadek też ratował Żydów, ale mój wnuk mocno się zastanowi, gdy kiedyś historia się powtórzy....

odpowiedz

Ocena: -2 [4]
~kazimierz [2013-04-16 12:50]

widziałem, film mówi prawdę. A ona w oczy kole, szczególnie niektóre polskie środowiska, które chcą zmieniać historię na jedynie właściwą. Ludzie jeszcze żyją i pamiętają jak było.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~nick [2013-04-16 12:49]

BZ to "pierdusnica" czytana przez ludzi lubiacych wiedziec kto, z kim i gdzie...Wiadomosci w niej podawane nie sa brane na powaznie....Nawet jak pisze o tym serialu prawde, to i tak wiadomosci w niej zawarte nie maja sily przebicia...

odpowiedz

Ocena: -2 [2]
~Adalberto [2013-04-16 12:46]

ZDF zaprosil historyka, ogladalem, historyk powiedzial ze film oparty jest na faktach, a taki fakt (scena antysemityzmu ze strony AK) mial miejsce. Jakie to rzuca światlo na cale AK, jest im wyglada na to, calkiem obojetne.

odpowiedz

Ocena: -2 [4]
~szabla [2013-04-16 12:41]

Polacy! Walczcie ze wszystkimi i wokolo! Wywijajcie szabelka uzywajac dobranych slow tak by mozna bylo od razu rozpoznac ze to Polak.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~AGA [2013-04-16 12:39]

a Bartoszewski w wywiadzie dla niemieckiej prasy popiera ten film...

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~biko [2013-04-16 12:37]

Czego można się spodziewać po Niemcu? chyba najbardziej nielubiani wśród UE naród. Za wyrządzone krzywdy wojenne ten kraj powinien być pozbawiony ziemi, dopiero teraz gdy się trochę ogarnęli powinni odzyskać niepodległość i odbudowywać swój kraj!.

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~NIGERIA [2013-04-16 12:35]

a gdzie jest nasz premier ?! a gdzie jest nasz prezydent ?! powinna być OFICJALNA nota dyplomatyczna ! POWINNA BYŚ SPRAWA SĄDOWA!!!!

odpowiedz

Dziś w TVpilot

pełen program TV

regulamin serwisu